Basketbalisté GML se ukážou světu v Číně

Historický úspěch se podařil studentům brněnského Gymnázia Matyáše Lercha (GML), když ve dnech 18.-20. ledna s přehledem vyhráli republikové finále středních škol v basketbalu. Tímto výkonem se nominovali na Mistrovství světa středoškolských týmů v čínském Zhangjiagang (ISF 2011 World Schools Basketball Championship), které se koná od 23. dubna do 1. května.

basketball

Závěrečného finálového turnaje v Klatovech se zúčastnilo 6 nejlepších týmů republiky a tým GML vyhrál s výrazným náskokem ve všech čtyřech zápasech, kdy postupně porazil Děčín (69:51) a Zlín (78:50) ve skupině, semifinále pak Nymburk (64:28) a ve finálovém zápase smetl Domažlice v poměru 74:41. ,,Já naše vítězství až za takový velký úspěch nepovažuji, zato nevyhrát by byl velký neúspěch, protože jsme byli výrazně lepší než ostatní," komentoval výkon svého mužstva pan profesor Kubů, který povede tým jako trenér i na světové soutěži v Číně.

A s jakými ambicemi odjíždí naše mužstvo do Zhangjiagang, kde se bude soutěžit proti 21 týmům z celého světa? ,,Neznáme zatím soupeře, těžko se odhadují předem naše možnosti. Historicky končily týmy z České republiky vždy na konci výsledkové listiny. Když se dostaneme mezi nejlepší osmičku, budu spokojený," konstatuje na závěr Kubů. Nezbývá víc, než těmto 12 studentům ve věku 15 až 17 let držet palce.