Cesta za obhajobou hokejového zlata začíná. Držme palce

Jako každý rok se na přelomu dubna a května koná mistrovství světa v ledním hokeji. Letošní, již 75. ročník se koná na Slovensku.

Mistrovství světa v ledním hokeji 2011

Mistrovství bude probíhat na dvou stadionech, v Samsung aréně v Bratislavě a ve Steel aréně v Košicích. Celý program zahajuje v 16:15 dvojice zápasů, hraných současně: Německo – Rusko v Bratislavě a Švýcarsko vyzve Francii v Košicích. Český tým si svoji premiéru odbude zítra, ve 20:15 v hale hlavního města.

Český národní tým patří již tradičně mezi favority, což dokázal i výborným výkonem na Českých hokejových hrách, kde i přes drobné zaváhání proti Švédsku obsadil první pozici. „Na minulé mistrovství jsme odjížděli jako úplně nový tým, nikdo tenkrát nevěřil, že bychom mohli turnaj vyhrát,“ říká kapitán mužstva Tomáš Rolinek. „Letos ale jedeme jako obhájci a všichni nás berou vážně.“ Slova kapitána potvrzují i mnozí odborníci. „Myslím si, že o titulu se rozhodne mezi čtveřicí Česko, Švédsko, Kanada a Rusko.“ říká Tomáš Budka, sportovní reportér České televize.

Jestli se český tým skutečně vydá na cestu za obhajobou titulu, ukážou následující dva týdny. Na zimních olympijských hrách 2010 ve Vancouveru jsme také patřili mezi favority, o to horší byla porážka od Finů již ve čtvrtfinále. Dle trenéra národního mužstva Aloise Hadamczika je však cíl týmu jasný – dostat se až do finále.

Lukáš Opatřil

Aktuálně
Písemka

Vyšší úroveň maturity? Ne, děkuji.

S blížícím se jarem se blíží i termín letošních státních maturit a Česká republika se po dlouhém očekávání a odkládání dočkala konečného výsledku. Co můžeme od finálních testů očekávat? [VÍCE]
  1. Basketbalisté GML se ukážou světu v Číně
  2. KOMENTÁŘ: Státní maturita - plný pytel problémů
Inzerce
MASNA
  1. Marakoniny - vlněné, kosodelníkové, polykarbonátové v deskách.
  2. Vaše pozůstalost - moje živnost. Koupím ihned a za hotové!
Crash IE

Sdílet | © 2011 MASNA Solutions, © Copyright Noční listy. Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.

Sekání trávy a sečení trávníků v Brně a okolí

|Alter Design - Webdesign, copywriting, firemní identita | Vytvořila MASNA | Redakce Nočních listů

Valid XHTML 1.0 Strict Ověřit CSS!