KOMENTÁŘ: Nejlepší může být jen jeden

Mezi brněnskými školami a gymnázii odjakživa probíhala různá sportovní klání, byly pořádány atletické soutěže a závody jednotlivců. Před několika lety se zrodila myšlenka o vytvoření žebříčku, který by zahrnoval všechny výsledky brněnských škol na jednotlivých závodech a soutěžích. Nápad se stal skutečností a dnes jsou tímto způsobem gymnázia a střední školy bodovány již podvanácté.

Gymnázium Matyáše Lercha

Gymnázium Matyáše Lercha (Foto: www.gml.cz)

Gymnázium Matyáše Lercha, patřící mezi ta nejprestižnější v republice díky úspěchům v různých vědeckých a odborných olympiádách, se nyní dočkalo dalšího velkého úspěchu, když v letošním prvním pololetí obsadilo nejvyšší metu v úvodu zmíněném sportovním žebříčku. Stalo se tomu především díky úžasnému výkonu tamějšího chlapeckého basketbalového družstva, které to dotáhlo až na mistry republiky. Opět se ukázalo, že mistři košíkové se rodí právě v Brně. Avšak nejen tento triumf přinesl cenné body do výsledného součtu úspěchů. Škola se dostala na vrchol za pomoci konstantních výkonů. Studenti a studentky se v jednotlivých kategoriích umisťovali většinou na vyšších příčkách. Jmenujme například krásné druhé místo chlapeckého týmu plavců nebo čtvrtou příčku stolních tenistek (městská kola). Obdiv si dle mého názoru zaslouží i družstvo atletek, které v krajském kole vybojovalo bronzové medaile. Myslím si, že ředitel školy Petr Kovač tak může být na své studenty právem hrdý.

A závěrem něco málo k úsloví, aby mladší naslouchali starším a brali si z nich příklad. V tomto případě zastávám názor, že stálost výkonů je něco, co našim předním sportovcům leckdy chybí, a právě zde, mezi mladými talenty, by si mohli brát příklad oni sami. Soudržnost družstva, týmový duch, odhodlání a kvalitní výkon by mohly posunout kupříkladu náš národní fotbal na úroveň, na které se pohyboval na přelomu tisíciletí. Doufám, že mladí tuto energii, elán a zapálení pro hru neztratí a budou se snažit se prosadit po svém.

Martin Saňák

Aktuálně
Písemka

Vyšší úroveň maturity? Ne, děkuji.

S blížícím se jarem se blíží i termín letošních státních maturit a Česká republika se po dlouhém očekávání a odkládání dočkala konečného výsledku. Co můžeme od finálních testů očekávat? [VÍCE]
  1. Basketbalisté GML se ukážou světu v Číně
  2. KOMENTÁŘ: Státní maturita - plný pytel problémů
Inzerce
MASNA
  1. Marakoniny - vlněné, kosodelníkové, polykarbonátové v deskách.
  2. Vaše pozůstalost - moje živnost. Koupím ihned a za hotové!
Crash IE

Sdílet | © 2011 MASNA Solutions, © Copyright Noční listy. Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.

Sekání trávy a sečení trávníků v Brně a okolí

|Alter Design - Webdesign, copywriting, firemní identita | Vytvořila MASNA | Redakce Nočních listů

Valid XHTML 1.0 Strict Ověřit CSS!