19. duben - datum třídních schůzek

Většina lidí považuje duben za úplně obyčejný měsíc. Pro život na GML je však stěžejní. Končí 3. čtvrtletí, probíhají přijímací zkoušky a každoročně se touto dobou konají třídní schůzky.

GML

Každý student jich zažil bezpočet. Většinou si však ani neuvědomí, že pro rodiče i profesory mohou být ještě více stresující, než pro něho samotného. Velký podíl na tom má jejich průběh. V ČR je totiž rozšířený systém, ve kterém se případné kázeňské i prospěchové problémy řeší přímo před zraky ostatních. Pro rodiče, kteří mnohdy o ničem nevědí, je to šok. Dle psychologů by přitom řešení nebylo složité. V ostatních zemích se podobné záležitosti projednávají téměř výhradně na konzultačních hodinách, na které zve rodiče sám třídní profesor. U nás se tento způsob používá jen u závažnějších situací, a s tím většina námi oslovených psychologů nesouhlasí.

Dále se také shodují, že hlavní příčinou bývá liknavost už tak přetěžovaných rodičů vůči jejich ratolestem. „Zažitá fráze ,Co bylo ve škole?’ s ještě zažitější odpovědí ,Nic’ není dostačující. Každý by si měl, ať už je jakkoliv vytížen, najít chvilku na hovor s dětmi o jejich starostech či úspěších,“ říká Mgr. Burian, jeden z našich předních odborníků. „Chyba je však na obou stranách,“ dodává, „studenti by si měli uvědomit, že odkládáním problémů se nic nevyřeší. V klidu si o případném problému pohovořit, je vždy lepší, než se donekonečna stresovat s něčím, co nakonec stejně vyjde napovrch.“

Lukáš Opatřil

Aktuálně
Písemka

Vyšší úroveň maturity? Ne, děkuji.

S blížícím se jarem se blíží i termín letošních státních maturit a Česká republika se po dlouhém očekávání a odkládání dočkala konečného výsledku. Co můžeme od finálních testů očekávat? [VÍCE]
  1. Basketbalisté GML se ukážou světu v Číně
  2. KOMENTÁŘ: Státní maturita - plný pytel problémů
Inzerce
MASNA
  1. Marakoniny - vlněné, kosodelníkové, polykarbonátové v deskách.
  2. Vaše pozůstalost - moje živnost. Koupím ihned a za hotové!
Crash IE

Sdílet | © 2011 MASNA Solutions, © Copyright Noční listy. Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.

Sekání trávy a sečení trávníků v Brně a okolí

|Alter Design - Webdesign, copywriting, firemní identita | Vytvořila MASNA | Redakce Nočních listů

Valid XHTML 1.0 Strict Ověřit CSS!